Ponad 70ha w ogniu – Samborsko

Ponad 70ha w ogniu – Samborsko

30 lipca 2021 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

32 zastępy straży walczyły z pożarem pól i lasu w powiecie złotowskim w okolicy miejscowości Samborsko k. Jastrowia. Strażacy otrzymali informację o pożarze po godz. 15. Pożar rozprzestrzenił się na ponad 70 hektarów.

W akcji gaśniczej brały udział 32 strażackie zastępy z powiatów złotowskiego, pilskiego i wałeckiego, wspierane przez samoloty, które wykonały kilka zrzutów wody oraz lokalnych rolników i służbę leśną wraz z nadleśnictwami.  Działania kierowane były przez grupę operacyjną komendanta powiatowego PSP a także grupę operacyjną Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.  Łącznie spaleniu uległa szacunkowa powierzchnia 72 ha. w tym ok. 4 ha poszycia leśnego, 64 ha ścierniska wraz z sprasowaną słoma w balotach w ilości ok. 250 ton oraz ok. 4 ha zboża na pniu.

Zastęp GBARt z OSP Lotyń na miejscu działań pracował podczas tego zdarzenia blisko 7 godzin.