IX Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników „Kopalnia Soli Wieliczka 2017”

IX Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników „Kopalnia Soli Wieliczka 2017”

11 grudnia 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W sobotę 9.12.2017r., w Kopalni Soli w Wieliczce odbył się IX Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników.

Była to dziewiąta edycja turnieju, który co roku cieszy się wielką popularnością. W tym roku stawiło się 103 drużyn z Polski oraz Czech. Dynamiczny przebieg turnieju, wyczerpani do granic możliwości zawodnicy na mecie, to zdarzenie w jakim chce wziąć udział każdy prawdziwy strażak-ratownik. Turniej rozpoczął się o godzinie 15:00.

 Zawodnicy w trzyosobowych zespołach (w pełnym uzbrojeniu) mieli za zadanie pokonać 110 metrów, 90 podestów i 650 schodów w szybie Daniłowicza. 

Strażacy z OSP Lotyń po raz pierwszy w historii wystartowali w zawodach takiej skali, byli m.in tylko jedną z 3 jednostek reprezentujących całe woj. Wielkopolskiego. Nasi strażacy: Marcin Wasilewski, Tobiasz Błaszkiewicz i Paweł Jaskółka-Stanisz, przekroczyli linię męty z czasem 8 minut 12 sekund. Dało im to ogólną lokatę w drugiej połowie stawki.