Ćwiczenia z zakresu ratownictwa drogowego

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa drogowego

23 stycznia 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniach 19 i 20 stycznia br. przeprowadzono ćwiczenia dla strażaków ratowników OSP Lotyń oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  z zakresu organizacji akcji ratownictwa technicznego na drogach.

Pierwszy dzień to zajęcia stricte teoretyczne w siedzibie remizy, w kolejnym druhowie udali się do firmy „Erge-Met” w Szczecinku gdzie ćwiczyli już praktyczne elementy na wrakach pojazdów.  Podczas zajęć zorganizowanych w punkcie złomowania pojazdów, ratownicy doskonalili swoje umiejętności przede wszystkim w zakresie właściwego doboru posiadanego sprzętu ratowniczego oraz stosowania prawidłowych technik wykonywania dostępu do osób uwięzionych w pojazdach osobowych. Ćwiczenia umożliwiły sprawdzenie kompatybilności sprzętu ratownictwa technicznego znajdującego się na wyposażeniu OSP Lotyń.