Zimowisko MDP

Zimowisko MDP

29 stycznia 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W ostatni weekend stycznia członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP Lotyń i Łubowo spotkali się na wspólnym zimowisko, które miało miejsce w Bornym Sulinowie.

Weekendowy biwak to nie tylko czas na zabawy, gry i wspólną integracje, głównym założeniem było szkolenie młodych adeptów pożarnictwa, a szczególnie poszerzenie ich wiedzy na tematy pierwszej pomocy. Obozowicze, którzy swój biwak mieli na hali sportowej OSiR w Bornym Sulinowie, każdego dnia uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, prowadzonych przez wyszkoloną kadrę strażaków – ratowników. Oprócz zajęć stricte ratowniczych był oczywiście czas na wspólne gry, muzyczne występy karaoke, zwiedzanie wyposażenia siły bojowej strażaków z OSP Miasto Borne Sulinowo, odbyły się również zajęcia ruchowe i mecze w „dwa ognie” oraz ostatniego dnia uczestnicy obozu mieli możliwość pograć w paintball. Na podsumowanie obozu, każdy uczestnicz otrzymał certyfikat pozytywnego ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy.