Ratują, reprezentują, pomagają – a od teraz tańczą…

Ratują, reprezentują, pomagają – a od teraz tańczą…

18 stycznia 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

„Strażackie Iskierki” to grupa druhenek, która powstała w listopadzie 2017 roku z inicjatywy Pauliny Jaskółki. Właśnie wtedy wypłynął pomysł zatańczenia popularnej zumby strażackiej na „Ćwicz z nami” (2 grudnia)  – projekcie sportowym zorganizowanym przez wuefistkę, p. Agnieszkę Kwiatkowską.  

Najpierw wymyśliły sobie nazwę – „Strażackie iskierki”, założycielkę nazwały „płomieniem”, a następnie zaczęły ćwiczyć kolejny układ. Po wielkich narzekaniach, że to się nie uda, w dwa tygodnie nauczyły się nowego, trudniejszego układu. Po raz pierwszy zaprezentowały go na 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lotyniu. Występ, zdaniem widowni, był cudowny i grupa dostaje już kolejne zaproszenia.

„Płomień” nie pozwala grupie osiąść na laurach i ma już pomysły na kolejne układy. Póki co „Strażackie Iskierki” liczą sobie 14 druhenek. Spotykają się one w każdy wtorek o 17 w hali sportowej przy szkole w Lotyniu. Chętne do tańczenia, a zarazem wstąpienia do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, druhenki zapraszamy!