Zbiórka JOT i MDP

Zbiórka JOT i MDP

28 października 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniu 27 października na ulicy Polnej w Lotyniu odbyły się ćwiczenia dla ratowników JOT, osób które w lutym 2018 będą skierowane na kurs podstawowy oraz członków MDP 16-18 lat.

Ćwiczenia zorganizowane był na prośbę właściciela posesji i pojazdu. Bus w ramach zapoznania ze sprzętem i pokazania możliwości technicznych został przez nas trochę pocięty. W trakcie ćwiczeń dla nowych osób omówiono przeznaczenie, zastosowanie oraz zasady bezpieczeństwa przy pracy sprzętem. A do ćwiczeń użyto: agregatu prądotwórczego wraz z przedłużaczem i lampami, przecinarki z tarczą do metalu oraz zestawu technicznego składającego się z nożyc, rozpieracza ramieniowego i kolumnowego oraz sprzętu do stabilizacji. Każdy na ćwiczeniach dokonał chociaż jednego cięcia. Po zakończonych ćwiczeniach sprzęt został w remizie wyczyszczony i przygotowany do kolejnych działań. Następne ćwiczenia w listopadzie przeprowadzone zostaną z wykorzystaniem aut osobowych. W zbiórce uczestniczyło osób: Konrad Kopkiewicz, Mariusz Ciesielski, Robert Chwieduk, Krzysztof Jędrzejowski, Łukasz Rzadkiewicz, Tobiasz Błaszkiewicz, Patrycja Padło, Tomasz Kwiatkowski, Magdalena Kwiatkowska, Paulina Jaskółka, Wiktoria Piotrowska, Zuzia Kaleta, Kuba Rzadkiewicz.