Zbiórka JOT 3/2019

Zbiórka JOT 3/2019

13 maja 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W piątek 10 maja pomimo padającego deszczu w miejscowości Przybysław odbyły się kolejne nasze ćwiczenia. W Gospodarstwie Wierzby Ozdobnej Andrzeja Zięba (www.wierzba-salix.com) poćwiczyliśmy rozwinięcia gaśnicze.

Założenie obejmowało budowę linii głównej z 3 odcinków w-75, podanie 3 prądów wody z wykorzystaniem 2, 3 oraz 1 odcinka w-42 a także budowę zasilania z wykorzystaniem motopompy szlamowej. Na dzisiejszej zbiórce było 6 kobiet – 5 naszych druhen oraz Agnieszka, która ma chęć, zobaczyć jak wygląda funkcjonowanie jednostki OSP Lotyń. 6 druhów uzupełniało ten cały skład. Uczestnicy przed rozwinięciem zapoznani zostali z celem ćwiczeń oraz przydzielono im odpowiednie zadania do wykonania. Po pierwszym rozwinięciu omówione zostały błędy, zmienione zostały funkcje i ćwiczenie zostało wykonane jeszcze raz. Po zakończonych rozwinięciach właściciel przekazał dla każdego uczestnika krzew ozdobny oraz zaprosił na kawę. Ćwiczenia zostaną tu powtórzone za kilka tygodni.