Wypadek drogowy, pożar komina oraz substancja ropopochodna

Wypadek drogowy, pożar komina oraz substancja ropopochodna

8 października 2022 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W pierwszym tygodniu października jednostka OSP Lotyń wyjeździła do trzech interwencji z których dwa to miejscowe zagrożenia oraz jeden pożar. W działaniach uczestniczył zastęp GBARt.

4 października doszło do wypadku drogowego na drodze powiatowej w okolicy miejscowości Lubniczka gdzie pojazd osobowy czołowo uderzył w drzewo. Kierująca nim kobieta wymagała pomocy medycznej której udzielili strażacy, a następnie przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach wzięły udział służby z  OSP Lotyń, JRG Złotów i JRG Szczecinek oraz Policja. Poszkodowana kobieta została zabrana do szpitala, strażacy natomiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazd, a także usunęli resztki powypadkowe.  

6 października zastęp GBARt zadysponowany został do pożaru przewody kominowego w budynku mieszkalnym w Okonku przy ul. Szczecińskiej. Działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu palącej się sadzy w szybie kominowym, udrożnieniu ujścia spalin, oraz monitoringu lokalu względem toksycznych gazów. W działaniach uczyły zastępy SP z OSP Lotyń, OSP Okonek, JRG Złotów.

7 października na trasie Lotyń-Wilcze Laskie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego oraz dostawczego. Strażacy z OSP Lotyń zadysponowani zostali na miejsce w celu neutralizacji substancji ropopochodnej z jezdni oraz uprzątnięciu resztek powypadkowych.