Ulewa i wichury nad Polską – 5 interwencji

Ulewa i wichury nad Polską – 5 interwencji

15 lipca 2016 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W ciągu dwóch dni 14-15 lipca jednostki ochrony przeciwpożarowej w całej Polsce interweniowały przy zdarzeniach związanych z lokalnymi podtopieniami oraz likwidacją skutków porywistych wiatrów. Strażacy z OSP Lotyń uczestniczyli w czterech takich zdarzeniach. 

14 lipca w godzinach wieczornych porywisty wiatr przewrócił drzewo na linię napięciową w miejscowości Lubniczka. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu linii oraz likwidacji drzewa, które częściowo zalegało na jezdni.

Obsada GBA: Rzadkiewicz Ł, Ciesielski M, Jaskółka-Stanisz P, Błaszkiewicz T, Jędrzejowski K, Grzyb A.
13694297_999620696825177_2000982519_o

Tego samego dnia kilka minut przed północą strażacy wyjechali do kolejnego zdarzenia. Tym razem strażacy mieli za zadanie wypompować wodę, która zalała jedną z piwnic przy ul. Słonecznej w Lotyniu. Działania trwały ponad godzinę.

Obsada GBA: Chwieduk R, Jaskółka-Stanisz P, Rzadkiewicz Ł, Błaszkiewicz T, Wąchała K, Jędrzejowski K.

15 lipca nadal niesprzyjająca pogoda zmusiła strażaków do interweniowania przy kolejnej zalanej piwnicy. Tym razem woda zalegała w obiekcie na  ul. Polnej w Lotyniu.

Obsada GBA : Kopkiewicz K, Wasilewski M, Jaskółka-Stanisz P, Błaszkiewicz T.

IMG_20160715_113206 IMG_20160715_113225

Również w Piątek 15 lipca o godzinie 14:03 zastęp GBA udał się do miejscowości Brokęcino gdzie na jezdni zalegał konar, który oderwał się z drzewa i blokował przejazd przez miejscowość. Przy użyciu pilarki usunięto przeszkodę i odblokowano przejazd.

Obsada GBA: Kopkiewicz K, Wasilewski M, Jaskółka-Stanisz P, Wąchała K, Chwieduk R.

20160715_141219

Do ostatniej akcji dnia 15 lipca lotyńscy strażacy wyjechali o godzinie 21:03.  Na trasie Lotyń – Wojnówka zalegały dwa  konary odłamane z drzew, które utrudniały przejazd na odcinku tej drogi. Działania strażaków standardowo polegały na udrożnieniu jezdni.

Obsada GBA: Kopkiewicz K, Wasilewski M, Jaskółka-Stanisz P, Błaszkiewicz T, Wąchała K, Jędrzejowski K.

z xxz