Strażacki Konwój Świętego Mikołaja

Strażacki Konwój Świętego Mikołaja

22 grudnia 2021 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W niedzielę (19.12) po raz pierwszy w Szczecinku i okolicach odbyła się impreza pod nazwą “Strażacki Konwój Świętego Mikołaja”, która przyciągnęła setki widzów.

Konwój składający się z kilkunastu pojazdów Straży Pożarnej z okolicznych OSP, ozdobionych świątecznie, miał w niedzielę aż siedem przystanków: Wilcze Laski, Żółtnica, Gwda Wielka, Drężno, Wierzchowo, Parsęcko, wszystko zakończyło się w Szczecinku. Podczas wydarzenia trwała kampania prowadzona przez Państwową Straż Pożarną pn. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Była również możliwość pozyskania czujnika tlenku węgla, ponadto można było obserwować pokazy strażackie. Po zmroku pojazdy Straży Pożarnej ozdobione świątecznie ustawiły się na kształt choinki.

Tekst: szczecinek.com Zdjęcia: Kuba Karpowicz