Spotkanie w Niemczech

Spotkanie w Niemczech

4 stycznia 2016 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W grudniu 2015 roku (11-13) delegacja z naszej jednostki przebywała w partnerskiej gminie Stockelsdorf. Na zaproszenie komendanta jednostki OSP Mori – Bjorna Schlietera do Niemiec pojechali: Iwona i Konrad Kopkiewicz, Elżbieta i Katarzyna Popowicz, Waldemar Sochacki oraz Ilona Walczak.

Głównym punktem wizyty było spotkanie związane z pewną tradycją, która u druhów nazywa się Matjesessen. Żartobliwie tłumacząc – jedzenie śledzia. Na spotkaniu tym w ramach tego iż „rybka lubi pływać” przekazana do konsumpcji została beczka piwa „Lech”, które bardzo naszym znajomym druhom podczas pobytu w Polsce smakowało. Podczas spotkania poruszone zostały tematy tegorocznego spotkania młodzieży z obu krajów oraz kolejnego wspólnego spotkania w Polsce.

phoca_thumb_l_01_Tafel phoca_thumb_l_02_Baum phoca_thumb_l_03_Vorbereitung1 phoca_thumb_l_04_Vorbereitung2 phoca_thumb_l_05_Saal phoca_thumb_l_06_LotynMannschaft phoca_thumb_l_07_Ansprache phoca_thumb_l_08_Gaeste phoca_thumb_l_09_GeschenkLotyn