Pożar w mieszkaniu

Pożar w mieszkaniu

14 stycznia 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W nocy 14 stycznia o godzinie 00:33  strażacy z OSP Lotyń otrzymali wezwanie do pożaru w budynku wielorodzinnym w Lotyniu przy ul. Polnej.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono pożar zabudowy kominka w lokalu na piętrze, które częściowo objęte było również zadymieniem oraz brak osób poszkodowanych i pozostałych w mieszkaniu. Rota strażaków w sprzęcie ochronny dróg oddechowych weszła do mieszkania i przy użyciu gaśnicy proszkowej zagasiła główne źródło ognia. Kolejne działania polegały na oddymieniu strefy zadymionej oraz częściowej rozbiórce paleniska w celu skutecznej lokalizacji wszystkich źródeł ognia. Mieszkanie w którym doszło do pożaru cały czas nadzorowane było przez detektor wielogazowy, który wstępnie wskazywał obecność toksycznych gazów, lecz z biegiem działań malały. Na miejsce działań przybył również zastęp z JRG Złotów, który przy użyciu kamery termowizyjnej potwierdził skuteczne zagaszenie pożaru. Działania zakończono około 2 w nocy. 

Obsada GBA: Kopkiewicz K, Rzadkiewicz Ł, Chwieduk R, Jaskółka-Stanisz P, Polachowski K, Jędrzejowski K.  W własnym zak: Walczak I.