Pożar torowiska w Brokęcinie

Pożar torowiska w Brokęcinie

22 sierpnia 2020 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W piątek 21 sierpnia w godzinach popołudniowych doszło do pożaru torowiska na linii kolejowej Piła Główna-Szczecinek na odcinku między stacjami Brokęcino – Lotyń.

Pożar rozpoczął się w okolicach stacji Brokęcino i szybko rozprzestrzenił się w dalszym kierunku powiększając swój obszar. Płonęła nie tylko trawa porastająca nasyp kolejowy, ale również poszczególne drewniane podkłady na torze kolejowym jak i pobliskie ściernisko i łąka. Na miejsce działań skierowano kilkanaście jednostek straży pożarnej z terenu powiatu złotowskiego i szczecineckiego. Przy jeziorze Brokęcino został utworzony punkt czerpania wody, a na czas prowadzonych działań ruch kolejowy został wstrzymany. Ogień rozprzestrzenił się na odległości kilkuset metrów. Działania utrudniała bardzo wysoka temperatura zewnętrzna jak i lokalizacja poszczególnych ognisk pożaru. Akcja gaśnicza została zakończona po godzinie 19:00, miejsce zdarzenia przekazano służbą PKP, a ruch kolejowy wrócił do normy.