Pożar opuszczonego zakładu

Pożar opuszczonego zakładu

8 września 2020 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Dnia 8 września o godzinie 8:00 siedem zastępów straży pożarnej z OSP Lotyń, OSP Okonek, JRG Szczecinek i JRG Złotów zadysponowanych zostało do pożaru opuszczonego zakładu przetwórstwa rybnego w Lotyniu przy ul. Pocztowej. 

Pożar zlokalizowany był w dwóch osobnych częściach obiektów (dawna część mieszkalna i budynek produkcyjno-magazynowy). Ogniem objęte było wyposażenie obiektów, zaś wysoka temperatura i gęsty dym panujące wewnątrz pustostanu przyczyniły się do poszerzenia zniszczeń pożarowych. W pierwszej fazie działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rewizji obiektu przez rotę gaśniczą w celu wykluczenia obecności osób postronnych oraz rozpoczęcie prowadzenia działań gaśniczych. W dalszej kolejności monitorowano i oddymiano budynek oraz prowadzono dogaszenie zgliszczy poprzez wyciągnie ich z obiektu i przelewaniu na zewnątrz. Akcja gaśnicza trwała blisko trzy godziny. Miejsce działań przekazano policji i właścicielowi obiektu.