Ćwiczenia z ratownictwa drogowego

Ćwiczenia z ratownictwa drogowego

14 września 2020 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Po przerwie wakacyjnej i okresie lockdown-u w związku z pandemią lotyńscy strażacy wrócili do cyklicznych zbiórek szkoleniowych.

11 września przeprowadzona została zbiórka z ratownictwa technicznego wraz zastosowaniem kilku czynności szkoleniowych z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Uczestnicy zbiórki doskonalili swoje umiejętności z obsługi i zastosowania wszelkiego sprzętu do ratownictwa technicznego oraz opanowywali techniki wykonywania dostępu do osób poszkodowanych w pojazdach. Podczas szkolenia zwrócono również uwagę na kwestię ewakuacji i wydobywania osób poszkodowanych przebywających w wrakach, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo ratowników i poszkodowanego.