Pożar komina – Lotyń

Pożar komina – Lotyń

14 listopada 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W nocy 14 listopada strażacy z OSP Lotyń oraz OSP Okonek interweniowali przy pożarze przewodu kominowego w Lotyniu przy ul. Szczecineckiej.

Zdarzenie miało miejsce w budynku mieszkalnym piętrowym z płaskim pokryciem dachowym. Sadza nagromadzona w przewodzie paliła się na całej długości szybu kominowego. Działania strażaków polegały na zagaszeniu ognia przy użyciu gaśnicy proszkowej, wyczyszczeniu przewodu przy użyciu zestawu kominiarskiego. Cały budynek po zakończeniu działań został sprawdzony przy użyciu detektora w celu wykluczenia obecności tlenku węgla. Na miejsce działań przybył również oficer z JRG Złotów. 

Obsada GBARt: Kopkiewicz K, Wasilewski M, Błaszkiewicz T, Jaskółka-Stanisz P, Chwieduk R, Kwiatkowski K, Padło P.