Pożar hali produkcyjnej

Pożar hali produkcyjnej

12 sierpnia 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

12 sierpnia około godziny 4 nad ranem doszło do dużego pożaru hali przemysłowo-produkcyjnej w Szczecinku przy ul. Harcerskiej.

Ogień pojawił się w hali produkującej kartony, bardzo szybko obejmując ją w całości, a także przeniósł się na przyległy biurowiec administracyjny. Ognień i wysoka temperatura uszkodziła również kilka pojazdów zaparkowanych w pobliżu budynku. Pożarem objęte było około 2 hektary powierzchni. Strop budynku uległ zawaleniu co utrudniło dojście do źródeł ognia zlokalizowanych we wnętrzu obiektu. Na miejsce działań zadysponowane zostało ponad 20 zastępów straży pożarnej, około 80 ratowników oraz służby wspomagające. Po zagaszeniu otwartego ognia strażacy prowadzili dogaszanie poszczególnych ognisk oraz prowadzili działania rozbiórkowe usuwając elementy konstrukcji budynku. Straty są ogromne, pożar strawił doszczętnie całą hale. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Po raz kolejny w ramach współpracy między powiatami do zdarzenia wyjechał nasz zastęp, który na miejscu pracował 11 godzin. 

Foto: iszczecinek.pl, Rajmund Wełnic