Pierwsze trawy w tym roku

Pierwsze trawy w tym roku

9 marca 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W niedziele 8 marca około godziny 19 zastęp GBA został zadysponowany do pożaru traw w miejscowości Lubnica. Jak się okazało nie była to jedyna czynność strażaków w tym dniu. Podczas jazdy alarmowej do zdarzenia jeden ze strażaków zauważył leżącą osobę przy jezdni, po natychmiastowym zatrzymaniu jedna z naszych rot ratowników przebadała osobę , która prawdopodobnie była pod wyczuwalnym wpływem alkoholu. W tym celu na miejsce została zadysponowana Policja , druga z rot z dowódcą oraz kierowcą udała się na miejsce pożaru, gdzie jak się okazało nie było śladu ognia jednak widoczne były pozostałości wypalania zarastających traw, następnym działaniem było pouczenie miejscowych mieszkańców o szkodliwości zagrożenia oraz następnie udanie się na miejsce leżacej osoby, gdzie po przybyciu Policji której przekazaliśmy osobę udaliśmy się do koszar .

Obsada : Chwieduk R, Wasilewski M, Tyl R, Nowak P, Jazewicz K, Padlo P,