OTWP- Eliminacje Gminne – Okonek

OTWP- Eliminacje Gminne – Okonek

9 kwietnia 2023 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

31 marca 2023 w remizę OSP Okonek odbyły się gminne eliminacje OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

W turnieju udział wzięli uczniowie podzieleni na trzy kategorie: klasy 1-4 szkoły podstawowej, klasy 5-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe.

Z naszej jednostki zostały wydelegowane trzy grupy wiekowe: grupa pierwsza: Jacek Zabłocki, grupa druga: Amelia Pabian, Julita Bronakowska, Lena Piotrowska, grupa trzecia: Oliwia Kwiatkowska, Malwina Paszkiewicz, Filip Kopkiewicz. Po rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań odbyła się ustna dogrywka grupy drugiej co pozwoliło na awans do szczebla powiatowego jednej z naszych uczestniczek. Dodatkowo należy wspomnieć iż z każdej z grup nasza jednostka ma przedstawiciela, który otrzymał awans na etap powiatowy w Złotowie.

Miejsca klasyfikowały się następująco: Grupa pierwsza- I miejsce Jacek Zabłocki, Grupa  druga- II miejsce Julita Bronakowska, III miejsce Amelia Pabian , Grupa trzecia- I miejsce Filip Kopkiewicz,  II miejsce Malwina Paszkiewicz, III miejsce Oliwia Kwiatkowska. Pierwsze 2 miejsca dostały awans do wyższego szczebla – powiatowego  i są to łącznie  4 osoby. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!

Tekst: Filip Kopkiewicz