Obszerny pożar nasypu kolejowego

Obszerny pożar nasypu kolejowego

13 marca 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Dnia 13 marca kilkanaście jednostek straży pożarnej z terenu gminy Okonek i Szczecinek zmagały się z pożarem nasypu kolejowego na trasie Brokęcino – Turowo. 

Dwadzieścia minut po godzinie 13 jako pierwszy na miejsce zadysponowany został zastęp GBA z OSP Lotyń, niestety rozmiar zdarzenia wymagał zadysponowania kolejnych sił i środków na miejsce akcji. Pożar rozwijał się w kilkunastu miejscach jednocześnie na długim odcinku. Ogień z płonących nasypów kolejowych przemieszczał się na okoliczne łąki, pola i zalesienia co dodatkowo zwiększało powierzchnie pożaru. 90 procent działań gaśniczych wykonanych przez strażaków to ręczne gaszenie ognia przy użyciu tłumic z powodu braku możliwości dotarcia pojazdów strażackich do źródeł ognia. Łącznie na miejscu akcji działały zastępy z Lotynia, Okonka, Podgaj, Lędyczka, Pniewa, Złotowa oraz Żółtnicy i Szczecinka (woj Zachodniopomorskie). Działania zakończyły się po godzinie 16:00, a teren akcji przekazany został do nadzorowania pracownikom PKP.