Nasza kronika wyróżniona

Nasza kronika wyróżniona

19 października 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniach 11-13 września 2015r. w Kazimierzu Dolnym odbył się XXII Ogólnopolski Konkurs Kronik OSP na który zakwalifikowała się nasza druhna Renata Żydałowicz. W konkursie wzięło udział 95 kronik w 173 tomach. Oceniano walory dokumentalne i poznawcze zapisów, systematyczność oraz obecność materiałów uzupełniających jak zdjęcia czy wycinki prasowe, estetykę oraz ogólna koncepcję kronik.

Do Kazimierza Dolnego z woj. wielkopolskiego przyjechało 7 kronikarzy. W piątek po zakwaterowaniu kronikarze wzięli udział w sesji historycznej przygotowanej przez przez Komisję Historyczną działajacą przy Zarządzie Głównym ZOSP RP w Warszawie Przewodniczący- dr Rafał Dmowski Sekretarz -dr Krzysztof A. Latocha Członkowie – Anna i Jerzy Przybylscy W tym samym czasie można było zapoznać się z kronikami z całej Polski. W sobotę po śniadaniu kronikarze zwiedzali zakątki tak pięknej miejscowości jakim jest Kazimierz Dolny. W godzinach popołudniowych był wyjazd do Puław gdzie zwiedzali piękny pałac Czartoryskich i przyległy park. Na kolację wszyscy zaproszeni zostali do OSP Młynki, gdzie zostali ugoszczeni mogąc przy tym potupać nóżką. W niedzielę rano odbyło się wręczenie nagród. Nasza kronikarka Renata Żydałowicz otrzymała kronikę wzorową. Na 95 kronik 17 było wzorowych, 25 wyróżniających oraz 35 poprawnych.Cieszymy się ,że nasza kronika została doceniona nie tylko na szczeblu wojewódzkim a także krajowym. W dniu 26.09.2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowiczach odbył się XVII finał Wojewódzkiego Konkursu Kronik i XXII Konkurs na pamiętniki,wspomnienia, opracowania i relacje „Z dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych.Z województwa wzięło udział 26 kronik. Z powiatu złotowskiego na konkurs zgłoszono 2 kroniki, w tym naszą.Podsumowania wyników tegorocznego finału oraz wręczenia nagród dokonał Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP dr Andrzej Jankowski. Uczestnicy zwiedzając pałac trójkątny słuchali z ust Pana Pawła Borowiec historii Włoszakowic oraz biografii kompozytora Karola Karpińskiego którego zwiedzali muzeum.Dzień umilił koncert skrzypcowy.

DSCF4632 IMG_0450 IMG_0476 mms_img-493068446