Konkurs FLORIANY 2017 – mamy drugie miejsce

Konkurs FLORIANY 2017 – mamy drugie miejsce

5 maja 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniu 4 maja w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” w Otrębusach koło Warszawy odbyło się wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów – FLORIANY. Z OSP Lotyń na finałową galę pojechali: naczelnik Konrad, sekretarz Paulina oraz dwie druhny Ilona i Patrycja.

Nasza jednostka nominowana była w kategorii – Współpraca zagraniczna, za projekt „Ćwiczenia polsko-niemieckie” zrealizowane w maju 2016 roku. Konkurs, który ogłoszony został w listopadzie 2016 roku, a jest to jego pierwsza edycja na którą wpłynęło 375 prospołecznych inicjatyw z całej Polski (z Wielkopolski – 40 zgłoszeń). Kapituła konkursu nominowała do nagrody aż 57 inicjatyw w różnych kategoriach.

W Mateczniku Mazowsza o godzinie 10 rozpoczęła się msza, którą odprawił Metropolita warszawski – arcybiskup Kazimierz Nycz. Po Mszy o godzinie 12 rozpoczęła się gala wręczenia Florianów. Przedstawiane były zgłoszone projekty, a następnie członek kapituły otwierał kopertę i wyczytywał zwycięzców. Niestety nam nie udało się w tym roku wygrać. W swojej kategorii zajęliśmy 2 miejsce. Jednak warto było pojechać. Koncert orkiestry OSP Nadarzyn, występ zespołu Mazowsze, fajna atmosfera, możliwość poznawania nowych osób to wszystko w naszej ocenie było bardzo wspaniałe i zachęca nas do ponownego udziału w konkursie w roku przyszłym.