Interschutz 2022

9 sierpnia 2022 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W dniach od 20 do 25 czerwca w Hanowerze odbywały się największe strażackie targi świata. W ramach realizacji projektu „Strażacy z Lotynia i Mori razem zmieniają swoje otoczenie” nasi strażacy także na targach byli.

Wyjazd nastąpił w piątek 24 czerwca i po południu zagościliśmy w remizie OSP Sibbesse. Tu odbyło się zebranie sprawozdawcze za ubiegły rok. W sobotę 25 czerwca po śniadaniu wyruszyliśmy do naszego miejsca docelowego jakim był teren Targów. Cały dzień zajęło nam obejrzenie dużej ilości sprzętu, umundurowania, wyposażenia obiektów czy też rozwiązań poprawiających pracę strażaków. Razem z naszymi parterami z Niemiec miło spędziliśmy czas. Tu spotkaliśmy także kolegę ogn. Sylwestra Kemprowskiego z JRG Świdwin w formule Firefit Championships INTERSCHUTZ 2022 wywalczył wicemistrzostwo w starcie indywidualnym uzyskując czas 1:37:64, a zarazem bijąc swój indywidualny rekord życiowy. Wywalczył również pierwsze miejsce startując w sztafecie mix. Wieczorem po kolacji spotkaliśmy się w remizie, gdzie omówiliśmy dalsze wspólne plany. Powrót do Lotynia nastąpił w niedzielę wieczorem. Wyjazd ten współfinansowany był przez Unię Europejską.