Eliminacje Powiatowe OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Eliminacje Powiatowe OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

16 maja 2022 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

13 maja w auli obiektu szkolnego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie przy ul. Norwida, zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Uczestnikami turnieju byli zwycięzcy eliminacji, które przebiegały w poszczególnych gminach. Turniej został otwarty przez Z-cę Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie st. bryg. Leszka Wójcika, Prezesa ZOP ZOSP RP w Złotowie Edmunda Kabattka i  Dyrektora CKZiU Pana Grzegorza Kolera.

 Turniej rozpoczął się rozwiązaniem testu pisemnego składającego się z czterdziestu pytań. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 zwycięzców z każdej grupy. Drugi etap to 5 pytań ustnych dla każdego uczestnika z zakresu wiedzy pożarniczej, historii pożarnictwa, zagadnień medycznych. 

Gminę Okonek oraz jednostkę OSP Lotyń tego dnia reprezentowała Oliwia Kwiatkowska i Malwina Paszkiewicz. Maga w swojej grupie wiekowej była bezkonkurencyjna tym samym zajmując pierwsze miejsca i awansując do etapu wojewódzkiego !