Ćwiczenia zgrywające MDP

Ćwiczenia zgrywające MDP

13 maja 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Po raz kolejny w tym roku(09.05) nasza MDP wyjechała na ćwiczenia zgrywające, do zaprzyjażnionej jednostki OSP Łubowo. Celem tego spotkania było zgranie młodzieży przed zbliżającym się biwakiem polsko-niemieckim.

Spotkanie rozpoczęło się odprawą dowódców, opiekunów i prezesa. Podczas tej odprawy zostały utworzone grupy, omówiony cel oraz wymienione zadania. Następnie każda grupa uczestniczyła w dwóch częściach ćwiczeń, wezwanie do upozorowanego pożaru lasu oraz szkolenie z ratownictwa drogowego. Grupa pierwsza udała się na miejsce symulowanego pożaru lasu za plażą miejską w Łubowie. Na miejscu przeprowadzono rozwinięcie bojowe, w którym zbudowano sześć linii gaśniczych z których podano wodę. Po zakończeniu akcji przystąpiono do uzupełniania wody w pojazdach gaśniczych, a następnie wróciliśmy do remizy aby kolejna grupa mogła wyjechać do zdarzenia. W tym samym czasie inna grupa, która została na terenie jednostki miała ćwiczenia z ratownictwa drogowego oraz szkolenie medyczne. Szkolenie medyczne polegało na nauce podstawowych czynności medycznych oraz wykonywaniu RKO. Ćwiczenia z ratownictwa technicznego polegały na wyjaśnieniu oraz pokazaniu ewakuacji osób poszkodowanych z miejsca zagrożonego oraz rozcinania karoserii pojazdu za pomocą sprzętu hydraulicznego. Po zakończeniu działań, umyciu sprzętu cała młodzież wraz z opiekunami zasiadła do wspólnego ogniska.

Tekst:K.Kwiatkowski. Zdjęcia: iszczecinek.pl

IMG_4539 IMG_4541 IMG_4574 IMG_4584 IMG_4589 IMG_4599 IMG_4612 IMG_4620 IMG_4624 IMG_4655 IMG_4672 IMG_4677 IMG_4705 IMG_4714 IMG_4717 IMG_4733 IMG_4761