Ćwiczenia w zakładzie produkcyjnym

Ćwiczenia w zakładzie produkcyjnym

27 maja 2023 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

24 maja br. w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzone zostały ćwiczenia zgrywające z udziałem zastępów PSP i OSP na obiektach produkcyjnych firmy LAMBRECHT w m. Okonek.

Doskonalono w szczególności przeprowadzenie ewakuacji pracowników, współdziałanie jednostek Straży Pożarnej z kierownictwem zakładu, prowadzenie działań gaśniczych zarówno wewnątrz obiektów jak i z zewnątrz, wykorzystanie dostępnych źródeł zaopatrzenia wodnego oraz organizację łączności na potrzeby kierującego działaniem ratowniczym. W działaniach zaangażowanych było łącznie 22 strażaków z jednostek OSP Okonek, OSP Lotyń oraz KP PSP Złotów.

tekst: st. kpt. Krzysztof Olczak, zdjęcia KP PSP Złotów