Ćwiczenia 4/2019

Ćwiczenia 4/2019

25 maja 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W czwarty piątek miesiąca maj – 24.05 strażacy JOT oraz młodzież z sekcji 16-18 uczestniczyli w kolejnej zbiórce ćwiczebnej przeprowadzonej w ramach wewnętrznego systemu szkoleń OSP Lotyń.

Tematem zbiórki było „ratownictwo techniczne/drogowe”. Uczestnicy ćwiczeń szkolili swoje umiejętności i powiększali wiedzę w zakresie działania przy zdarzeniach drogowych. Na wcześniej przygotowanych wrakach pojazdów osobowych strażacy ćwiczyli takie elementy jak zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zabezpieczenie pojazdu, poszerzali wiedzę na temat budowy samochodów i rozpieszczanych w nich podzespołach. Kluczowym elementem  było doskonalenie swoich umiejętności przede wszystkim w zakresie właściwego doboru posiadanego sprzętu ratowniczego oraz stosowania prawidłowych technik wykonywania dostępu do osób uwięzionych w pojazdach osobowych.  Ostatnim założeniem szklenia było podjęcie działań gaśniczych w stosunku do płonącego samochodu.