„Ćwicz z nami – strażakami”

„Ćwicz z nami – strażakami”

11 grudnia 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

„Ćwicz z nami – strażakami” – taki tytuł miały zajęcia sportowe, które odbyły się 2 grudnia na hali sportowej w Lotyniu. Zorganizowała je nauczycielka wf-u lotyńskiej szkoły w ramach prowadzonego od 3 lat projektu sportowego pt. „Ćwicz z nami” oraz „Zdrowiu i sprawności sprzyjaj – uzależnienia omijaj”

Wufeistka, a jednocześnie realizatorka projektu, p. Agnieszka Kwiatkowska na wspólną zabawę o charakterze sportowym zaprosiła przedstawicieli naszej jednostki OSP w Lotyniu. Spotkaliśmy się o godzinie 10 w hali, gdzie wraz z kilkoma uczniami podzieliliśmy się na 4 zespoły. W ten sposób ćwiczyliśmy w konkurencjach, tj. skoki oraz przeciąganie się przez ławkę, jak najszybsze przywiązanie balonów, rzut do celu, a także bieg z piłką. We wszystkich liczyła się dokładność i szybkość. Ostatecznie okazało się, że wszystkie drużyny były prawie na równym poziomie i żadna nie zajęła ostatniego miejsca. Wszystkie konkurencje wyzwoliły jednak bardzo dużo emocji. Prawdziwą niespodzianką okazał się jednak występ taneczny naszych młodych druhenek, które wykonały układ do popularnej zumby strażackiej. Ich występ będzie można zobaczyć na 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 14 stycznia w hali sportowej przy Zespole Szkół w Lotyniu. Już dziś zapraszamy!