Ciężarówka na boku

Ciężarówka na boku

29 listopada 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

29 listopada zastępy straży pożarnej z Lotynia, Okonka i Złotowa zadysponowane zostały do zdarzenia drogowego na DK 11 trasa Lotyń-Okonek.

Samochód ciężarowy z naczepa przeworzący drzewo, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi przewracając się całkowicie bokiem na przydrożne pole. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach. Działania ratownicze skupili się na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz udzieleniu pomocy przedmedycznej kierowcy. W kolejnym etapie działań rola strażaków polegała na kierowaniu ruchem wahadłowo oraz pomocy w postawieniu zestawu na koła. Na miejscu oprócz jednostek ochrony przeciwpożarowej pracowali policjanci, zespół ratownictwa medycznego, firma przewozowa. Działania trwały ponad 3 godziny. 

Obsada GBARt: Chwieduk R, Jaskółka-Stanisz P, Błaszkiewicz T, Kwiatkowski K, Jędrzejowski K, Polachowski K, Wąchała K.