Agresywne owady #12

Agresywne owady #12

5 września 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W okresie wiosennym oraz letnim występuje bardzo duża aktywność owadów błonkoskrzydłych (szerszenie, osy, pszczoły). Jednostki ratownicze Straży Pożarnej zgodnie z obowiązującą procedurą podejmują działania wyłącznie w przypadkach zaistnienia zagrożenia życia i zdrowia.

Do takowej akcji strażacy wzywani są dość często, a procedura skupia się na likwidacji zazwyczaj gniazda i przekazaniu go pszczelarzowi lub wypuszczeni owadów z dala od ludności. Niżej wykaz interwencji i miejsce gdzie interweniował zastęp GBARt z OSP Lotyń: 

 • 4 lipca – budynek gospodarczy Węgorzewo
 • 8 lipca – budynek gospodarczy Lotyń ul. Polna
 • 10 lipca – budynek mieszkalny Brzozówka
 • 11 lipca – budynek gospodarczy Lotyń ul. Dworcowa
 • 20 lipca – drzewo przy placu zabaw Wojnówko
 • 25 lipca – budynek gospodarczy Lotyń ul. Polna
 • 28 lipca – budynek gospodarczy Kruszka
 • 1 sierpnia – budynek mieszkalny, poddasze, Lotyń 
 • 8 sierpnia – budynek mieszkalny, budynek gospodarczy, Babi Dwór 
 • 18 sierpnia – budynek mieszkalny, Kruszka 
 • 23  sierpień – owady w drzewie przy przystanku Skoki.
 • 5 wrzesień – garaż samochodowy Lotyń.