Projekt „Kapela” ciąg dalszy

Projekt „Kapela” ciąg dalszy

12 maja 2014 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W styczniu 2014 roku dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku rozpoczęliśmy realizację projektu „Uczymy się grać i śpiewać – utworzenie kapeli muzycznej oraz zakup instrumentów i organizację warsztatów szkoleniowych”.

W ramach dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich udało się nam zakupić sprzęt muzyczny. Zakupiliśmy dwie gitary elektryczne, gitarę akustyczno-elektryczną, perkusję, wzmacniacze, oraz inny niezbędny sprzęt. Sprzęt jaki zakupiliśmy z uzyskanych funduszy jest jakościowo najlepszy i odpowiedni do muzykowania na początku swojej kariery. Pozwala uzyskać właściwe brzmienie i efekty dźwiękowe. Naszym zdaniem utworzenie kapeli będzie dobrym dopełnieniem czasu wolnego mieszkańców, którzy w latach ubiegłych starali się stworzyć podobny zespół, jednak z braków środków, idea ta nie została sfinalizowana. Jako OSP postanowiliśmy więc pomóc zainteresowanym w realizacji owego pomysłu. Przez pierwsze tygodnie odbywały się castingi, by wybrać najlepszy skład. Warsztaty muzyczno- wokalne prowadzone są w celu opanowania i udoskonalania sztuki grania i komponowania. Odbywają się one przez 12 godzin miesięcznie (co drugi tydzień) w tym 2 godziny zespół, 2 godziny gitarzyści i 2 godziny perkusiści. Są to zajęcia bez ograniczeń wiekowych, prowadzonych przez doświadczonych muzyków którzy wzięli nas pod swoje ,,skrzydła”, a odbywają się one w lotyńskiej strażnicy. Na chwilę obecną opanowaliśmy kilka rockowych utworów, które dzięki zaangażowaniu i żmudnej pracy zaprezentujemy w czerwcu br.

lotyn02 lotyn03 lotyn04 lotyn05 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA