Lokalne podtopienia [Wiedo]

Lokalne podtopienia [Wiedo]

28 lipca 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

28 lipca przez tren gminy Okonek przeszła, krótka ale bardzo intensywna burza z gradobiciem. W miejscach gdzie gleba lub kanaliza nie zdążała pochłaniać nadmiaru wody występowały lokalne podtopienia. 

Takowe zagrożenie wystąpiło w miejscowości Kruszka gdzie na jednej z posesji nagromadziła się duża ilość wody i zagrażała przelaniem się do budynków gospodarczych. Przybyły na miejsce zastęp z OSP Lotyń skutecznie wypompował wodę w rowy melioracyjne tym samym usuwając zagrożenie. Działania trwały półtora godziny.

Obsada GBARt: Chwieduk R, Jaskółka-Stanisz P, Rzadkiewicz Ł, Padło P. 

Tego samego dnia strażacy interweniowali również w miejscowości Drzewice. Tam działania polegały na wypompowywaniu wody z zalanej piwnicy w domku jednorodzinnym. 

Obsada GBARt: Chwieduk R, Kopkiewicz K, Ciesielski M, Jaskółka-Stanisz P, Rzadkiewicz Ł.