Zawody Hosso FCC – Najtwardszy Strażak Ochotnik

Zawody Hosso FCC – Najtwardszy Strażak Ochotnik

31 lipca 2017 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W Białogardzie 29 lipca po raz trzeci zorganizowano zawody Hosso Firefighter Combat Challange Białogard – Najtwardszy Strażak Ochotnik 2017. Na starcie stanęło ponad 50 strażaków-ochotników z całego regionu.

Formuła zawodów była podobna jak w ubiegłym roku. Przewidywała połączenie dwóch najcięższych dyscyplin pożarniczych: TFA i FCC. Zamiast wejścia na wieżę druhowie mieli za zadanie zwinąć odcinek W-75, a następnie umieścić go w skrzyni, następnie przykręcić pyszczek do prądownicy. Reszta toru wyglądała identycznie jak w FCC: przesuwanie 72 kg sztaby 4 kg młotem, slalom, przeciągnięcie linii wężowej, strącenie celu i ewakuacja. Wszystkie te konkurencje, zawodnicy musieli wykonywać w pełnym umundurowaniu specjalnym i sprzęcie ochrony dróg oddechowych.  Jak zaznacza organizator i sędzia główny Marcin Rynkiewicz, tor dobrze odwzorowuje pracę strażaka.

Nasi druhowie którzy w tym roku zaprezentowali swoje umiejętności w Białogardzie to: K. Kopkiewicz, Ł. Rzadkiewicz, T. Błaszkiewicz, P. Jaskółka-Stanisz, P. Padło. Druhowie rywalizowali w wszystkich kategoriach od startów indywidualnych, przez tandemy i sztafetę, która jak się później okazała była najlepszym naszym występem, i gdyby nie pkt karne dociągnęła by nas do półfinałów, a może i dalej… O podium otarł się też Tandem Pawła i Tobiasza oraz Tandem MIX Patrycji z Tobiaszem. Z tegorocznych występów wracamy bez podium ale z większym doświadczeniem. 

Foto. M. Błaszkiewicz, Białogard112