Kolejne spotkanie w ramach Erasmus+

Kolejne spotkanie w ramach Erasmus+

13 lipca 2021 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W weekend 9-11 lipca do naszej remizy przybyła delegacja strażaków z FF Mori i FF Eckhorst na kolejne spotkanie w ramach wymiany Erasmus +

Podczas trzydniowej wizyty uczestnicy omówili kwestie formalne z realizacją projektu, dokonano analizy dotychczasowej realizacji i ustalili plan na kolejne działania. W sobotnie przedpołudnie odbyły się również zajęcia z kwalifikowanej pierwszej pomocy, które przeprowadzili ratownicy medyczni będący jednocześnie strażakami OSP Lotyń i uczestnikami projektu. Mieszane grupy strażaków z Polski i Niemiec podchodziły do scenek sytuacyjnych i z wykorzystaniem pozoracji realizowali założenia z dotychczas pozyskanej wiedzy.

Z racji iż na ten czas przypadał również ślub uczestników projektu Weroniki i Krzysztofa – pierwsze małżeństwo w ramach Erasmus+, pozostali strażacy wzięli aktywny udział w jego celebrowaniu. O tym wydarzeniu dokładniej piszemy tu: Ślub Weroniki i Krzysztofa

Nie zabrakło aspektu kulturalnego i małej wycieczki, tym razem uczestnicy odwiedzili miasto Szczecinek, poznali jego historię i zwiedzili wiele interesujących miejsc. Wieczorami przy wspólnych biesiadach ćwiczyliśmy również piosenki polsko-niemieckie, które są jednym z zadań do realizacji projektu. Całość wizyty przebiegła jak zwykle profesjonalnie i wyciągnięto maksimum z tego realizacji.