Ćwiczenia na akwenie wodnym

Ćwiczenia na akwenie wodnym

15 kwietnia 2023 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W piątek 14 kwietnia druhowie z OSP Lotyń oraz OSP Wilcze Lasek spotkali się na wspólnych ćwiczeniach nad jeziorem w miejscowości Brokęcino.

Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności w zakresie podawania wody, budowania linii gaśniczych, linii ssawnych oraz zasysania wody przy użyciu dostępnego sprzętu będącego na wyposażeniu pojazdów.  Strażacy przećwiczyli również aspekty związane z pracą autopomp oraz motopomp i ich obsługą. Strażacy skonfrontowali zdobytą wiedzę z praktyką, budując układ pompowo-wężowy, którego celem było otrzymanie wydajności wody odpowiedniej do zasilenia sześciu prądów wody oddalonych od punktu czerpania wody o kilkadziesiąt metrów. Przyjęte założenie pozwoliło uporządkować wiedzę z zakresu dostarczania wody do pożaru oraz zrozumieć jak ważne w całym układzie są jego poszczególne elementy.