Zbiórka JOT nr 1/2019

Zbiórka JOT nr 1/2019

12 stycznia 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

11 stycznia 2019 roku, odbyła się pierwsza zbiórka strażaków JOT i członków MDP 16-18 lat. Ćwiczenia składały się z dwóch części.

Pierwsza – „pożar komina” to pomoc naszemu druhowi Mieczysławowi i wyczyszczenie przewodu kominowego. Zabezpieczenie miejsca, sprawienie drabiny, oświetlenie terenu, odpowiednie ustawienie pojazdu i sprzętu, zasady bezpieczeństwa to główne zagadnienia dziś realizowane. 2 kanały zostały wyczyszczone i po zwinięciu sprzętu nastąpiło przemieszczenie do drugiej „akcji” – pożar budynku. W tym założeniu należało podać prąd piany średniej z wykorzystaniem zasysacza liniowego, oraz przemieszczać się z linią gaśniczą. Po wykonanych założeniach omówione i wyjaśnione zostały pytania, które się pojawiły a po powrocie do remizy, sprzęt został wyczyszczony a my spotykamy się na kolejnej zbiórce 25 stycznia.