Zawody „Silny jak Strażak” – Borne Sulinowo

Zawody „Silny jak Strażak” – Borne Sulinowo

3 czerwca 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W niedzielne południe 2 czerwca w Bornym Sulinowo odbyła się pierwsza edycja zawodów – „Silny jak Strażak” powiązana z lokalnym dniem dziecka i festynem dla mieszkańców. 

W zawodach rywalizowały jednostki z terenu gminy Borne Sulinowo oraz gościnnie na zaproszenie prezesa OSP Łubowa w zawodach wzięła udział reprezentacja naszej OSP. Zawdy swoją formułą przypominały zmaganie jakie toczą strażacy podczas zawodów Firefighter Combat Challenge. Zawodnicy do pokonania mieli zmodyfikowany tor w którym mierzyli się m.in z przeciąganiem nawodnionej linii wężowej, kilkudziesięciu kilogramowym manekinem czy metalową sztabą. Rywalizacje odbywały się w sztafetach i startach indywidualnych, a strażacy występowali w pełnym wyposażeniu osobistym z aparatem powietrznym na plecach. 

W klasyfikacji sztafet poszczególne lokaty uplasowały się następująco: 

  1. OSP Miasto Borne Sulinowo 1
  2. OSP Łubowo
  3. OSP Miasto Borne Sulinowo 2
  4. OSP Juchowo 
  5. OSP Lotyń

Najlepsza trójka strażaków w startach indywidualnych:

  1. Kornel Henkiel – OSP Miasto Borne Sulinowo
  2. Adrian Łoziński – OSP Łubowo 
  3. Paweł Jaskółka-Stanisz – OSP Lotyń 

Najlepsza, najodważniejsza i najtwardsza kobieta zawodów:

  1. Patrycja Padło – OSP Lotyń

OSP Lotyń reprezentowała drużyna w składzie: Patrycja Padło, Marcin Wasilewski, Krzysztof Szymański Paweł Jaskółka-Stanisz.