Wielkanoc 2014

12 maja 2014 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Tradycją lat ubiegłych Święta Zmartwychwstania Chrystusa obchodzone są również przez naszą jednostkę. W tym roku te najważniejsze święta dla katolików przypadły na 18,19 i 20 kwietnia.

Uroczystości kościelne rozpoczęły się już w Wielki Czwartek. Strażacy przystąpili do pełnienia wart honorowych od Piątku po uroczystości wieczornej w kościele. Druhowie czynni oraz MDP adorowali przy grobie przez półtoragodzinny. W sobotę służby zaczęliśmy tradycyjnie od 9 rano. Do południa było pięć zmian po cztery osoby, każda grupa pełniła wartę 20 minut. W przerwach można było pograć w gry komputerowe i planszowe w remizie. Od południa również z między czasie rozgrywane były mecze w siatkówkę. Pogoda dopisywała jak i atmosfera. Po południu było już co raz więcej ludzi więc powstało więcej grup adorujących. Przed godziną 18 dh Adam Świrski rozpalił przed kościołem ogień, który został poświęcony i odpalono od niego nowy paschał. Po tej ceremonii rozpoczęła się uroczysta masz święta w której uczestniczyliśmy wraz z pocztem sztandarowym w składzie M. Błaszkieiwcz, R. Chwieduk, M. Ciesielki. Po dwugodzinnej eucharystii wróciliśmy do remizy gdzie przygotowywany był sprzęt na dzień następny a młodzież adorowała jeszcze do godziny 21. Niedziela czyli dzień rezurekcji. Wszystko rozpoczęło się od tradycyjnego uruchomienia syreny alarmowej o godzinie 5:30. O tej godzinie również wprowadzono wartę najmłodszych druhów, którą zmieniła „ekipa” padająca. P. Jaskółka-Stanisz, M. Wasilewski, M. Jonak, M. Andruszkiewicz. I to właśnie oni dosłownie oddali hołd Zmartwychwstałemu. Reszta druhów czynnie uczestniczyła w procesji , która podążała ul. Polną i Pocztową. Następnie obyła się uroczysta Msza w kościele. Po zakończeniu obrzędów w kościele, wszyscy druhowie spotkali się w remizie by zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz zjeść wspólnie świąteczne śniadanie. Młodzież otrzymała po czekoladzie, wszyscy obejrzeli filmik nagrany gdy w/w druhowie padli na ziemię i na tym zakończona tegoroczne święta. Alleluja !

Obecni:

Młodzież: Kaleta Z, Pokusa M, Kopkieiwcz F, Bronakowska J, Kostrzak M, Pabian M, Kaleta D, Kwiatkowski K,  Kaczyński K, Popowicz E, Wąchała M.

Druhowie starsi: Kopkieiwcz K, Ciesielski M, Jaskółka-Stanisz P , Nowak P, Kowal M, Błaszkieiwcz T i M, Jędrzejowski M i K, Kaleta B, Andruszkiewicz M, Świrski A , Wasilewski M, Morgiel P, Padło P, Chwieduk R, Rzadkiewicz Ł, Tyl R, Jakubowski J, Chwieduk  A, Pietrzak J, Popowicz K, Klamka E, Jonak M, Tyl Paulina .