Upadek z wysokości

Upadek z wysokości

25 czerwca 2014 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

25 czerwca, około godziny 18:40 zastęp GBA (Rzadki, Wasyl, Pętko, Tobiasz, Kabet, Patrycja) wyjechał do zdarzenia, które miało miejsce przy drodze krajowej 11 w okolicy miejscowości Babi Dwór.

Z informacji uzyskanych od dyspozytora, wynikało iż przy DK leży osoba, która spadła z drzewa. Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali trzech mężczyzn, z czego jedne leżał w bezruchu pod drzewem. Rota naszych ratowników przystąpiła do oceny funkcji życiowych oraz wstępnego badania urazowego. Poszkodowany urazowy, przytomny z zachowany oddechem własnym pod wpływem zdarzenia. Natychmiast przystąpiono do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy z wywiadem SAMPLE oraz wdrożeniem wsparcia psychicznego. Z uwagi na trudne warunki pogodowe (obfity deszcz), pozostali strażacy przy użycia koca utworzyli prowizoryczny  namiot. W między czasie zabezpieczono odcinek drogi przy której prowadzono działania.  Po dotarciu zespołu RM, poszkodowanego ułożono na desce i przeniesiono do karetki. Ratownicy medyczni po badaniu stwierdzili iż wymagane będzie zadysponowanie na miejsce śmigłowca LPR, który doleciał na miejsce wypadku po około 20 minutach. Późniejsze nasze działania  skupiły się na prowadzeniu ruchem oraz pomocy w przeniesieniu poszkodowanego do śmigłowca. Na miejscu obecna była również policja.

2014-06-25 19.25.33 2014-06-25 19.25.38