Sukcesy na turnieju wiedzy pożarniczej

Sukcesy na turnieju wiedzy pożarniczej

11 kwietnia 2016 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Coroczne sukcesy w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej odnotowują nasi druhowie reprezentując swoją macierzystą jednostkę OSP , gminę, powiat, swoją szkołę, a być może wkrótce województwo. Tegoroczne eliminacje to już XXXIX edycja.

23 marca w Szczecinku (woj. Zachodniopomorskie) odbyły się powiatowe eliminacje w których uczestniczyli nasi młodzi adepci, którzy uczęszczają do szczecineckich szkół ponadgimnazjalnych. Dwóch reprezentantów: Ela Popowicz oraz Krystian Kwiatkowski swoją wiedzę przełożyli na papier i usta, a po podsumowaniu wyników okazało się iż nasi druhowie zaje lii miejsca na podium. W kategorii III (szkoły ponadgimnazjalne) Ela Popowicz zajęła I miejsce, zaś  Krystian Kwiatkowski uplasował się tuż pod swoją koleżanką na II miejscu.

Na terenie naszego powiatu turniej odbył się 1 kwietnia w Złotowie. W eliminacjach uczestniczyli: Kategoria I – Oliwia Kwiatkowska, Filip Kopkiewicz, Malwina Paszkiewicz. Kategoria II  – Kuba Kaczyński. Kategoria III – Ela Popowicz, Krystian Kwiatkowski. Po testach pisemnych okazało się iż do dalszego etapu przedostała się Oliwia oraz Ela. Nie mogło być inaczej żeby na podium zabrakło członków OSP Lotyń. W kategorii szkół podstawowych Oliwia Kwiatkowska zajęła III miejsce na podium, natomiast Ela Popowicz jak zwykle nie dała szans swoim rówieśnikom i zajęła najwyższe miejsce na podium.

Ela Popowicz jako „mistrzyni” z dwóch powiatów uczestniczyć będzie w eliminacjach wojewódzkich. Jako pierwsze odbędą się eliminacje woj. Wielkopolskiego w Wronkach 16 kwietnia, jeżeli podczas tego turnieju nie uda się Eli przejść dalej będzie miała drugą szanse w eliminacjach woj. Zachodniopomorskiego, które przypadają 23 kwietnia w Połczynie Zdrój. Trzymamy mocno kciuki o awans na poziom krajowy !!!

foto: PSP Szczecinek
12965957_1061027467289443_1833297558_n
P3237478 P3237602