Przedszkolaki w strażnicy

Przedszkolaki w strażnicy

14 maja 2014 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

7 maja 2014 r. grupa przedszkolaków z lotyńskiego Zespołu Szkół wybrała się na wycieczkę do naszej jednostki. Młodych gości oraz ich opiekunkę przywitali: Naczelnik K. Kopkiewicz oraz P.Padło, T. Błaszkiewicz, I. Walczak.

Dzieci tradycyjnie otrzymały kaski na głowy by choć trochę odzwierciedlić na sobie wizerunek strażaka. Nasi druhowie oprowadzili maluchy po remizie oraz wytłumaczyli na czym polega zawód strażaka i z czym on się wiąże. Następnie poznawały sprzęt jakim dysponuje nasza jednostka. Mogli zaobserwować jak działa np. sprzęt hydrauliczny. Podczas wizyty zadawano dzieciom proste pytania prewencyjne by przypomnieć numery alarmowe oraz co mają robić gdy wybuchnie pożar. W południe dzieci oraz strażacy zjedli wspólnie obiad, po którym odwiezione zostały do szkoły na sygnale wozami bojowymi. Na terenie szkoły dzieci miały okazję polać wodą na co głównie wyczekiwały.

 


lotyn03
lotyn04 lotyn05 lotyn06 lotyn07 lotyn08 lotyn09 lotyn10