Promesa na nowy samochód

Promesa na nowy samochód

23 maja 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

23 maja 2019 roku w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość przekazania promes na dofinansowanie zakupu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego.

W uroczystości udział wzięli m.in:

  • – prof. Zdzisław Krasnodębski – Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego
  • – parlamentarzyści RP: Witold Czarnecki, Ryszard Bartosik, Marcin Porzucek, Bartłomiej Wróblewski
  • – Zbigniew Hoffmann – Wojewoda wielkopolski wraz z wicewojewodą Anetą Niestrawską
  • – bryg. Andrzej Bartkowiak – Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP wraz z zastępcami mł. bryg. Dariuszem Matczakiem i mł. bryg. Arkadiuszem Przybyłą

Zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych to efekt porozumienia ministrów spraw wewnętrznych oraz środowiska w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń środowiska. W Wielkopolsce z Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych zakupionych zostanie w tym roku rekordowa ilość 34 samochodów za kwotę blisko 26 mln zł. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 12 mln zł.

Dzisiaj promesy odebrali strażacy z jednostek: Lotyń, Kuźnica Żelichowska, Żydowo, Kąkolewo, Opatówek, Kalisz-Lis, Mroczeń, Dęby Szlacheckie, Trzęśniew, Biskupice, Przyjma, Koźmin Wlkp., Międzychód, Chrzypsko Wielkie, Wojnowice, Kuślin, Dąbrówka Leśna, Sobótka, Ostrzeszów, Szydłowo, Wysoka, Kruszewo, Kórnik, Rokietnica, Komorniki, Miejska Górka, Niesłabin, Przykona, Kawęczyn, Kowale Księże, Obra, Pietrzyków.

W uroczystości przybliżającej naszą jednostkę do zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego wzięli udział: 

  • Burmistrz Miasta i Gminy Okonek – Andrzej Jasiłek
  • Zastępca Komendanta Powiatowego PSP Złotów – bryg. inż. Leszek Wójcik
  • Prezes OSP Lotyń – Waldemar Sochacki

Na podstawie inf: Wielkopolski Urząd Wojewódzki, KW PSP Poznań. Zdjęcia: Wielkopolski Urząd Wojewódzki, KP PSP Złotów.