Prewencja przez zabawę 2019. Festyny i pikniki z nami

Prewencja przez zabawę 2019. Festyny i pikniki z nami

15 lipca 2019 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Sezon wiosenno-letni to czas, w którym odbywa się wiele imprez dla społeczeństwa organizowanych przez różne instytucje, sołectwa czy stowarzyszenia.

Na uczestników imprez zazwyczaj czeka wile interesujących atrakcji, które zapewnia organizator.W coraz większym okręgu jedną z atrakcji jest wizyta naszej jednostki. Nasi druhowie zapewniają nie tylko wesołą zabawę, ale przede wszystkim propagują prewencję i bezpieczeństwo poprzez wiele ciekawych zabaw czy pokazów. „W swoim asortymencie” oprócz wykładów i pogadanek na temat bezpieczeństwa prezentujemy pracę strażaka, wyposażenie bojowe, prowadzimy wiele ciekawych konkurencji sportowo-strażackich dla dzieci i dorosłych, uczymy praktycznej obsługi gaśnic, inspirujemy młodzież do wstępowania w dziedzinę pożarniczą, dla maluchów tworzymy Piana Party, szkolimy jak  prawidłowo gasić pożary tłuszczów roślinnych, inspirujemy ! 

Poniżej przedstawiamy listę wydarzeń na których się powieliśmy lub będziemy (lista aktualizowana na bieżąco). A jeszcze niżej fotorelacje z wydarzeń. Zachęcamy do śledzenia tego posta i odwiedzania naszych stanowisk podczas imprez.  

  • 24.05 – Piknik rodzinny w WTZ Okonek
  • 31.05 – Dzień Dziecka Skoki
  • 1.06 – Dzień Dziecka Lubniczka
  • 1.06- Dzień Dziecka Brzozówka
  • 2.06 – Gminny Dzień Dziecka, plaża miejska Okonek 
  • 9.06 – Dzień Dziecka Owadogigant Lubnica 
  • 14.06 – Festyn SAPiK Szczecinek 
  • 24.06 – Festyn w Brokęcinie
  • 30.06 – Festyn w Wilczych Laskach 
  • 14. 07 – Dzień Owada Lubnica