Pozimowe porządki przy kościele i remizie

Pozimowe porządki przy kościele i remizie

12 kwietnia 2015 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W kilku ostatnich dniach po świętach Wielkanocnych rozpoczęły się prace modernizujące teren przykościelny. Wykonano gruntowną modernizację placu, a mianowicie: wycięto niemal wszystkie drzewa i krzewy rosnące wokół kościoła, rozebrano drogę z płyt betonowych oraz stare elementy płotów.

Usunięto skalniaki z kwiatami, a cały teren został przekopany, wkrótce zostanie posiana nowa trawa. Prace wykonuje firma ogrodnicza, lecz nasza jednostka wspomogła przy działaniach związanych z wycinką drzew. Świeżo wyremontowany kościół wkrótce będzie prezentował się jeszcze piękniej.

W miniony piątek 10 kwietnia wykorzystując bardzo ładną pogodę, druhowie spotkali się by ogarnąć teren wokół remizy. Podzieliliśmy zadania między sobą i przystąpiliśmy do realizacji. Przycięto żywopłoty z świerków, zgrabiono trawniki oraz ułożono drzewo. Pozimowe porządki odbyły się w zastępstwie zbiórki szkoleniowej. DSCF4022 DSCF4021 DSCF4011 DSCF4005 DSCF4004 DSCF4003 DSCF4002 DSCF4001 DSCF4023 DSCF4029 DSCF4030