Pożar w piwnicy

Pożar w piwnicy

26 lutego 2022 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W środę 23 lutego w godzinach popołudniowych zastępy straży pożarnej z Lotynia i Okonka zadysponowane zostały do pożaru pomieszczenia piwnicznego w budynku jednorodzinnym w miejscowości Przybysław.

Po dojeździe na miejsce pożaru zastępów straży pożarnej potwierdzono pożar pomieszczenia piwnicznego, w którym nagromadzone zostały bardzo duże ilości materiału palnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody w natarciu do wnętrza palącej się piwnicy przez ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do usuwania tlących się resztek palnych z pomieszczenia objętego pożarem na zewnątrz budynku, oraz ich dogaszaniu. Przeprowadzono również oddymianie mechaniczne budynku. Wszystkie pomieszczenia obiektu zostały sprawdzone miernikiem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną, które nie wykazały zagrożenia.