Pożar w budynku wielorodzinnym

Pożar w budynku wielorodzinnym

6 czerwca 2023 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W wtorek szóstego czerwca w godzinach porannych doszło do pożaru lokalu mieszkalnego znajdującego się na poddaszu budynku wielorodzinnego w Lotyniu przy ul. Szczecineckiej.

Ogniem objęte było wyposażenie mieszkania, a pożar nie rozprzestrzenił się na inne kondygnacje oraz dach. Podczas zdarzenia w mieszkaniu nie znajdowali się lokatorzy. Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów gaśniczych prowadzonych przez klatkę schodową, a także penetracji lokalu przez rotę w sprzęcie ODO. W dalszym etapie przystąpiono do prac rozbiórkowych, kontroli kamerą termowizyjną obiektu w celu wykluczenia zarzewi ognia. Następnie przewietrzono  i sprawdzono na obecność CO pomieszczenia całego budynku. Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z OSP Lotyń, OSP Okonek, JRG Szczecinek i JRG Złotów.