Pożar piwnicy w budynku wielorodzinnym

Pożar piwnicy w budynku wielorodzinnym

11 maja 2014 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W czwartkowy wieczór 27 lutego w Lotyniu na ul. Szczecineckiej pojawiło się 5 wozów straży pożarnej. Ta wizyta ratowników nie była przypadkowa.

W piwnicy jednego z budynków wielorodzinnych wybuchł pożar. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie piwnicy oraz klatki schodowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Działania zastępów polegały na ewakuacji mieszkańców budynku z jednoczesnym prowadzeniem działań gaśniczych w jednym z pomieszczeń w piwnicy. Po ugaszeniu palącego się drewna przystąpiono do niewielkiej rozbiórki nadpalonych mebli w celu dogaszenia ognia. W dalszej części działań budynek został oddymiony przy użyciu agregatu oddymiającego. Przy użyciu wykrywacza wielogazowego sprawdzono cały budynek na obecność gazów niebezpiecznych – wynik negatywny. W trakcie prowadzenia działań strażak-ratownik udzielił starszej kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy podając tlen. Po wykonaniu odpowiedniej dokumentacji przez oficera KP PSP w Złotowie akcja została zakończona. Obsada: GBA- Waldi, Julo, Kabt, Błażej, Pętko, Wampir M; GLM: Roman, Radek, Wampir K, Tobiasz, Bolek,

lotyn04 lotyn05 lotyn07 lotyn08 lotyn09