Pożar na terenie gospodarstwa

Pożar na terenie gospodarstwa

25 kwietnia 2020 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

25 kwietnia o godzinie 13:50 doszło do pożaru na terenie gospodarstwa rolnego w Lotyniu przy ul.Pocztowej. Płonęły baloty słomy znajdujące się na naczepie oraz składowane w bezpośrednim kontakcie z budynkiem gospodarczym, w którym znajdowała się znaczna ilość bydła.

Działania gaśnicze prowadzone były bezpośrednio w natarciu na ogień oraz w obronie budynków i zwierząt. Utworzono trzy linie gaśnicze oraz punkt czerpania wody, która dowożona była również na teren działań przez pojazdy gaśnicze. Słoma przerzucana była przy użyciu maszyn rolniczych w bezpieczne miejsce i dogaszana, budynek odymiono i zrewidowano przy użyciu kamery termowizyjnej. Działania trwały ponad dwie godziny.W działaniach gaśniczych uczestniczyły uczestniczyło łącznie 5 zastępów straży pożarnej z Lotynia, Okonka i Złotowa.