Pożar budynku gospodarczego

Pożar budynku gospodarczego

19 marca 2018 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

W nocy z 18 na 19 marca w miejscowości Okonek doszło do pożaru w jednym z obiektów gospodarczych w ciągu zabudowy szeregowej na prywatnej posesji przy ul. Wojska Polskiego.

Na miejsce akcji skierowane zostały zastępy straży pożarnej z OSP Okonek, OSP Lotyń i JRG Złotów. Ogniem objęty był jeden z kilku obiektów zbudowanych w ciągu gospodarczym, częściowo zabudowany drewnianym obiciem. Działania strażaków polegały na zbudowaniu trzech linii gaśniczych w celu natarcia na ogień oraz obronie pozostałego kompleksu budowlanego. W toku działań ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych prowadzili prace rozbiórkowe oraz wyciągali z obiektu spalone lub tlące się wewnątrz materiały w celu dogaszania. Część w której doszło do pożaru spłonęła niemal całkowicie, na szczęście działania gaśnicze ograniczyły rozprzestrzenienie się ognia na pozostałe budynki. Działania strażaków trwały ponad 2 godziny.

Obsada GBARt: Kopkiewicz K, Jaskółka-Stanisz P, Błaszkiewicz T, Kwiatkowski K, Padło P.