Po 70 latach jest nowe GBA dla OSP Lotyń !

Po 70 latach jest nowe GBA dla OSP Lotyń !

5 lutego 2020 Wyłączono przez Paweł Jaskółka-Stanisz

Dnia 4 lutego do Lotynia po wielu latach wyczekiwania, starań i przysłowiowej walki trafił fabrycznie nowy wóz bojowy GBA 3,5/16 4×4 KAMAZ. Wóz będzie służył lotyńskim strażakom, ale przede wszystkim będzie stał na straży mieszkańców Gminy Okonek oraz sąsiednich miejscowości.

Realizacja wieloletniego marzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu strażaków oraz otrzymanemu dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Okonek – 500 tyś złoty co stanowi 66% całkowitej kwoty.  Dodatkowo pozyskane zostały środki na zakup samochodu z Krajowego System Ratowniczo Gaśniczego – dotacja w wysokości 125 tyś zł, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu – dotacja w wysokości 135 tyś zł. Całkowity koszt zadania to 760 000 tyś złoty. Auto na podwoziu marki Kamaz zabudowane zostało przez firmę Bocar.

Uroczyste przekazanie wozu dla OSP w Lotyniu odbędzie się 15 lutego 2019 roku podczas zebrania sprawozdawczego OSP.

Zdjęcia: www.zlotowskie.pl  Video: www.iszczecinek.pl